Atvērtās dienas laukos

10-atlaide-viesnīcai.-1200x1697.png

“Lauku ceļotājs” aicina uz pasākumu “Atvērtās dienas laukos 2020”!  22. – 23. augustā.

Klidziņa piedāva 10% atlaidi viesnīcas apmeklējumam šajā nedēļas nogalē.

“Atvērtās dienas laukos” ir lauku apceļošanas un iepazīšanas pasākums, kas šīs vasaras izskaņā, 22. un 23. augustā, noritēs jau septīto gadu. Šī pasākuma laikā vienlaicīgi viesiem atvērtas būs 180 saimniecības visos Latvijas novados. Iepriekšējos gados apmeklētāju skaits vienā saimniecībā bijis no dažām ģimenēm nelielās piemājas saimniecībās līdz pusotram simtam vietās, kur uzņem apmeklētāju grupas.

Kas piedalās atvērtajās dienās?

Šajās divās dienās ar īpaši sagatavotām programmām, degustācijām, atlaidēm ražojumu iegādei un citiem piedāvājumiem ārpus ierastā ciemos gaida mājražotāji, amatnieki, pārtikas ražotāji, naktsmītnes, pirtnieki, biškopji, stādu audzētāji, lielās lauku saimniecības, pilis un muižas, atrakciju parki, lauku krodziņi un restorāni, dabas takas un daudzi citi. Starp viņiem būs arī tādi, kas ikdienā ar viesu uzņemšanu nenodarbojas un atver savas saimniecības vai ražotnes apskatei tikai šī pasākuma laikā.

Ko varēs redzēt, darīt un nogaršot saimniecībās?

Saimnieku piedāvātās apmeklējumu programmas liek domāt, ka garlaicīgi nebūs, piemēram: „Ar vīna glāzi dienliliju dārzā”, „Mīti un fakti par lielogu dzērveni – dižbrūkleni”, „Cūku pupu renesanse”, „Vissenāko maizes veidu degustācija”, „Haskiju parka apmeklējums”, „Hortenziju parāde”, „Ciemos pie suitiem”, „Mūsu pusē aitas tusē!”, „Mīļuma terapija ar brālīti trusīti” un daudzi citi.

 

  • Gardēži varēs izgaršot vasaras ražu visā daudzveidībā – gan tadicionālus, gan neparastus piedāvājumus. Bio augļi un ogas – smiltsērkšķi, dzērvenes, āboli, bumbieri un citi, tradicionālā rudzu rupjmaize un jaunas garšas meklējumi, aitas un kazas piena sieri un pat saldējums, zivis – nēģi, foreles, āfrikas sami. Arī mājražotāju dzērienu klāsts paplašinās – papildus mājas vīnam un alum piedāvājumā arī sidrs, vermuts, viskijs. Varēs baudīt maltītes no pašaudzētiem lauku labumiem.
  • Bērniem patiks mini zoo un eksotisko dzīvnieku parki, kuros var draudzēties ar mīļdzīvniekiem un apskatīt alpakas, lamas, strausus, šinšilas, minicūciņas, pāvus, zilo govi un pat kamieļus, ķengurus un dzeloņcūkas.
  • Ja patīk dizaina un amatu lietas, un ir vēlēšanās iemācīties ko jaunu, tad var doties pie meistariem, kuri lej sveces, cep maizi un piparkūkas, apdrukā apģērbu. Būs pat izdevība pamācīties lubiņu izgatavošanu no apses koka un jumtu likšanu.
  • Tiem, kam ir savs dārzs, noderīgi būs apmeklējumi pie stādu, augļu, ogu audzētājiem, kuri dalīsies savā pieredzē par veselīgas pārtikas audzēšanu, piedāvās iegādāties pašu lolotas šķirnes.
  • Pasākumā piedalās arī vairākas naktsmītnes un ēdinātāji, kuri piedāvā īpašas atlaides.

 

 

Kā plānot apmeklējumu?

Šogad daudzi saimnieki ekskursijām un degustācijām noteikuši konkrētus laikus. Nepieciešams arī iepriekš pieteikties, lai saimnieki pilnvērtīgāk varētu uzņemt visus interesentus un izvairītos no drūzmēšanās.

Sīkāku informāciju par lauku apceļošanas pasākumu un visiem pasākuma dalībniekiem uzziniet https://www.celotajs.lv/atvertadienas/dalibnieki

Augusta sākumā visās Circle K degvielas uzpildes stacijās un novadu tūrisma informācijas centros būs pieejama karte, kurā iezīmētas pasākuma dalībnieku atrašanās vietas un norādīti kontakti.

Sekojiet turpmākai informācijai un ieplānojiet 22.-23. augustu brīvdienām laukos!

 

“Atvērtās dienas laukos” organizē Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”, atbalsta Zemkopības ministrija. Sadarbībā ar Latvijas valsts meži un Circle K Latvia.

Asnāte Ziemele, Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente

Saziņai: Anna Palelione

pasākuma “Atvērtās dienas laukos” koordinatore (tel. 29451717).

Par biedrību „Lauku ceļotājs”: Biedrība „Lauku ceļotājs” ir vecākā un spēcīgākā lauku tūrisma organizācija Latvijā, dibināta 1993. gadā. Biedrības mērķis ir lauku tūrisma attīstība Latvijā kopējā lauku ekonomikas kontekstā, sadarbojoties ar lauksaimniecības, pašvaldību, dabas aizsardzības un citām nozarēm. „Lauku ceļotājs” pārstāv savu biedru intereses, iesaistās uzņēmējiem labvēlīgas politikas veidošanā, kalpo kā profesionālas informācijas forums un mārketinga platforma. „Lauku ceļotāja” biedri ir lauku tūrisma, lauksaimniecības, amatniecības uzņēmēji, pašvaldības, valsts iestāžu un organizāciju struktūrvienības visos Latvijas novados.